Rowerowe kładki i mostki - akcja CXXXVI GTWb

Kładki, mostki oraz wiadukty rozpostarte nad torami, to wdzięczne miejsce dla kolejowej fotografii. W Warszawie jest całkiem sporo takich miejsc. Część kładek zniknęła już bezpowrotnie, jak kładka na kolejowych Odolanach. Powstają też nowe, jak kładka nad torami stacji Warszawa Okęcie. Na wiele z tych kładek wjedziemy  rowerem, a na kładki, mosty i wiadukty zbudowane w ostatnich latach wjedziemy rowerem w każdym przypadku.

Kładka dla pieszych nad torami stacji Warszawa Okęcie
Prezentowany na poniższych zdjęciach wybór warszawskich kładek nad torami nie jest przypadkowy. To właśnie na praskiej stacji, Olszynce Grochowskiej oraz na stacji na Okęciu czekają na miłośników kolejowej fotografii największe atrakcje.

Widok na torowisko praskiej stacji z kładki dla pieszych, położonej obok peronu stacji Warszawa Praga
Z kładki nad ulicą Radzymińską nie tylko możemy fotografować pociągi jadących z i do stacji Warszawa Wileńska, ale również pociągi przejeżdżające po pobliskim wiadukcie kolejowym, na którym położne są tory linii 9.

Kładka dla pieszych nad torami linii 21 u zbiegu alei Solidarności i ulicy Radzymińskiej
Kładka w Zielonce nad torami prowadzącymi ze stacji Zielonka do stacji Warszawa Rembertów została oddana do użytku w połowie ubiegłego roku. Na kładce znajduje się chodnik dla pieszych oraz droga dla rowerów. Kładka położona jest tuż obok wiaduktu drogowego, po jego północnej stronie. Z tego też względu, fotografowanie z niej ograniczone jest tylko do jednego kierunku, od strony stacji Zielonka.

Ścieżka rowerowa w Zielonce nad torami linii 449

Ścieżka rowerowa w Zielonce nad torami linii 449

Ścieżka rowerowa w Zielonce nad torami linii 449

Widok na stację Warszawa Praga ze ścieżki rowerowej, z wiaduktu Trasy Toruńskiej

Kładka nad torami na Olszynce Grochowskiej
| zdjęcia z 11.05.2017, 16.09.2017, 26.10.2017, 19.04.2018, 10.06.2018 |

Komentarze

  1. Sporo z tych kładek odwiedziłam w zeszłym roku, ale mi się zużyły zdjęciowo i na sam koniec akcji wyszło mi, że już wszystkie wrzuciłam na blog. ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz